Balt 2017 – Helsinki

Helsinki – Tallinn – Riga

Na cestu po třech státech severovýchodní Evropy jsme se díky nízké ceně letenek Air Baltic vydali poslední červnový den. Odlet z Prahy poprvé vrtulovým letadlem, přespání a přestup v Rize a 1. července ráno přilétáme do Helsinek.

Z letiště jezdí přímo do centra nejlevněji vlaky I a P společnosti HSL, jednosměrný lístek se dá koupit v automatu na letišti za 5€ a cesta trvá zhruba 30 minut. MHD v Helsinkách není potřeba, vzhledem k velikosti se dá všechno zajímavé obejít pěšky za 2 dny.

Ubytování jsme řešili klasicky přes Booking.com (pod odkazem sleva 15$ pro vás i pro mě, případně pokud máte radši Airbnb), na náš termín vycházel nejlepší poměr cena/výkon Hostel Domus Academica, jehož nevýhodou je absence wi-fi na pokojích, což ale kvůli diktátu z Bruselu a ukončení roamingu v EU není úplně problém.

Mezi nejzajímavější místa v Helsinkách patří určitě Senátní náměstí – nejstarší část Helsinek, okolo je luteránská katedrála (na úvodní fotce), vládní palác, Helsinská univerzita, Národní knihovna a nejstarší budova v Helsinkách. Hned pod náměstím se nachází skvělý minipivovar Bryggeri Helsinki. Určitě se vyplatí podívat se do Kampin kappeli, což je moderní dřevěná kaple přezdívaná Chapel of Silence, neboť je v ní uklidňující ticho, přestože stojí na jednom z nejrušnějších náměstí ve městě.

Další skvělé místo je areál Teurastamo, kde na místě bývalých jatek vyrostlo kulturní centrum s různými restauracemi, bary, likérkou, zmrzlinárnou (mají i vegan), obchody apod.

Tady je mapa, kterou si před každým výletem připravujeme a následuje spousta dalších fotek…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *